SEVGILI ARKADASLAR SITEME HOSGELDINIZ UMARIM ZAMANINIZI IYI DEGERLENDIRIRSINIZ SEVGILER. .

9 Haziran 2010 Çarşamba

Konuşmaya değer olanlarla konuşmazsan, insanları yitirirsin.

 95
Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın... "Nereden çıktın bu vakitte" dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında; "Gözünün dilini" bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı... Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. ihtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin. Kucaklamalı seni güvenli kolları, ...dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı... En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz... Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli. Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli. Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin, "hak ettim" diyebilmelisin. Teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegane şahidi... Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş... Gözbebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin. Ve sen ağladığında, onun gözünden gelmeli yaş..
'Konuşmaya değer olanlarla konuşmazsan, insanları yitirirsin.
'Konuşmaya değer olmayanlarla konuşursan, sözcükleri yitirirsin.
Bilenler, insanları da sözcükleri de yitirmezler.
Hani dostlar vardır, bunaldığınızda, yanınızda hissettiğiniz ve kimi zamanda bulduğunuz.
Hani dostlar vardır, kaderinizi, kederinizi bilen.
Hani dostlar vardır, üzemezsiniz, kızamazsınız, kıyamazsınız.
Hani dostlar vardır, fikre ihtiyaç duyduğunuzda, sizi sizden daha fazla düşünüp akıl verir.
Hani dostlar vardır, beraber olduğunuzda kederiniz bitiverir.
Hani dostlar vardır, '' İyi ki var '' dediğiniz. 
--

6fmmc16j33p

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Merhabalar Efendim,

"Zaman mefhumu olmayan bir dostu olmalı insanın, kapısını her zaman çalabileceği ve güleryüzle karşılanabileceği." konusunu işleyen yazı dizininizi okudum. Gerçekten insanın böyle bir dostu olması, ya da birilerine böyle bir dost olmak ne kadar güzel!

Ama günümüzde ne böyle dost olunabiliyor, ne de böyle bir dost bulunabiliyor.

Bu güzel dostane paylaşımınız için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah'a emanet olun ve sağlıcakla kalın efendim, saygılarımla.

Tarihi hadiseler.

Hadisi-serif

Facebook'a Bağlan